BÜYÜK DENEY

Büyük deney bugün yapılıcak kuMPas ekibinden Francesco Totti ve arkadaşları uzun bir süredir Fransa-İsviçre sınırında büyük deneyin hazırlıklarını izliyor.

Dev Miknatis

Dev Miknatis

Tottiden aldığımız son bilgiye göre Cenevre  şehrinde kulaktan kulaga dolaşan deneyden sonra oluşaçak senaryolar şehirde panik havası estirmeye başlamış.şu sıralarda cenevre tam bir hayalet şehir görüntüsü almış bile.

Araştırmacı-Yazar ve Büyük Deneyler Uzmanı (BDU) Francesco Totti konuyu uzmanları ile görüştü büyük deneyin büyük risklerini sizin için yazdı.

BÜYÜK DENEYİN, BÜYÜK SONUÇLARI OLUR

Bu söz Cern de araştırmalara katılan Papou Yeni Gineli Dünyaca Ünlü Parçacık Fiziği Uzmanı bir Bilim insanına ait (aslında bu sözün bir cin atasözü olduğuda rivayet ediliyor) bilim insanlarının üzerinde bir türlü consensus sağlayamadıkları deney sırasında nelerin olacagını kimse kestiremiyor. Deney için İki bin ton ağırlığındaki devasa mıknatıs, Fransa-İsviçre sınırının 100 metre altından geçen 27 kilometre uzunluğundaki tünele yerleştirildi. Bİzde Cenevre Şehrinde dolaşırken Dev mıknatısın yerleştirmesinde çalışmış ancak Taşeron firmadan parasını alamadığı için cernden ayrılmamış  türk inşaat işcisi ile konuştuk.

TÜNEL HİÇ SAGLAM DEĞİL

Türkiyede Bolu Dağı tünelinde de çalışmış olan işci aynı firmanın  tünelleri açtığını ancak bu sefer ihale bedeli az olduğu için çabuk bitirdiklerini Mütahit firmanın bu maliyeti karşılamak için malzemeden çalmış olabiliceğini inşaat sırasında tünelde 2 kere göçük olduğunu kullanılan betonun deniz kuu katılarak elde edildiği Cenevre belediyesinin tünel inşaatını deprem yönetmeliğine uygun olmadıgndan dolayı iki kere mühürlediğini Cern yönetiminin araya girerek inşaatı açtırdığını korku içinde anlattı. Kendisinin parasını alır almaz yakındaki  Matterhorn dağına kaçacagını

İşte o Dağ

İşte o Dağ

bunu oradaki bilim adamları konuşurken duyduğunu onlarında tünele güvenmediklerini deney günü cern’ni terk edeceklerini  yükseklere cıkacaklarını söyledi

MANYETİK DALGA OLUŞABİLİR

Totti deneylerin en yetkili isimlerinden Parçacık Uzmanı(PU) ve Manyetik Alan Arştırmacısı (MAA) David Trezeguet’e deneyin muhtemel sonuclarını bilindiğin dışında ne söyleyebileceğini sordu.

Trezeguet’e göre deney sonucunda manyetik bir dalga ortaya cıkabilir.Oluşan manyetik dalga başta Cern şehri Fransa-İsviçreden başlayıp 125.000.000 m2 lik bir alanı etkisi altına albileceğini bunun sonuçlarının ise çokda kestirilemediğini söyledi.Trezeguet’ye bu alanı bizim anlayabileceğimiz gibi ifade etmesini istedik Trezeguet’ye göre bu manyetik dalga Edirneden-Karsa kadar yada Çinden-Kanadaya kadar olan cografyayı etkileyecek peki korunma yolları ve etkileri neler?

MANYETİK DALGA KARA DELİK OLUŞTURABİLİR

Trezeguet manyetik dalga kutuplar hariç bütün dünyadaki bilgisayar hard disklerinin yakacak. bunu öngören NASA kutuplarda yerin 10 km altında bir depolama tesisi kurdu ancak tüm dünyayı etkileyeceğini

NASA'nın Kutuplara Kurduğu Gizli Şehir

NASA'nın Kutuplara Kurduğu Gizli Şehir

düşününce NASA nın bu çabasının yetersiz kaldığını Tahmin etmek çok zor değil.Oluşan Manyetik dalga sonrası dünyada hiçbir bilgisayrın çalışmayacagını kayıtların tekrar defter kağıt kullanarak tutulmak zorunda olacagını manyetik dalganın ilk olarak etkilenecekleri şöyle sıralayabiliriz hard diskler, mp3 çalarlar, Ipodlar,Manyetik turnike giriş kartları,KGS, OGS cihazları diye liste uzayıp gidiyor. Oluşması muhtemel kara delikler ise çok daha tehlikeli Cern şehrinde ve civar ülkeleri etkisi altına alacak Kara Deliklerlerden korunma yollarını sizin için araştırdık.

YÜKSEK YERLERE ÇIKIN !

 KuMPas ekibinin görüşmüş olduğu Uzmanlar Oluşan kara deliklerin dag eteklerinden biraz yükseklerde etkisini kaybettiğini bunun için yüksek yerlere cıkmanın faydalı olacağını ayrıca karanlıkta kül üstüne işenmemesini, paçaların oluşan küçük kara delikler için çorapların içine sokulmasını, otomobillerin dikiz aynalarına Cd takılmasının,faydalı olacağı üzerinde hem fikirler.

DÜNYANIN SONUMU YENİ ORTA ÇAĞMI ?

Tottinin görüştüğü Atlas gözlem ussunde görevli isminin açıklanmasını istemeyen bir bilim insanı bu deney sonucunda elde dilecek bilginin  Dünyanın en büyük bilgi deposu olan ve 100.000.000. bin kayıt bulunan Newyork İl Halk Kütüphanesinden 100.000 kat daha fazla veri elde edileceği yönündeki haberlerin inandırıcılıktan uzak oldugunu bunların sansasyon yaratmak için uydurulduğunu söyledi.o bilim insanına neden burada bulunduğunu sormadan kendisi aslında Dünya Biliminin ne halde oldugunu tüm cıplaklığıyla dile getirdi. borçlarım coktu kredi kartlarımın limiti tükenmişti 3 (üç) kuruş bilim insanı maşıyla geçinemiyordum..

o bilimn insanına acıga acıkacak olan 10 Tela Elektro Bayt (TEB) gücündeki bilginin insan beyni üzerindeki etkisini sorduk

İNSAN BEYNİ 1 TEB’ın ÜZERİNDEKİ BİLGİYE DAYANAMAZ

Bilim insanlarına göre  deney sonucunda elde eldilmesi beklenen bilgi 10 TEB büyüklüğünde insan beyni ise en gelişmiş örneklerinde bile ( Örnekler için bkz: Tr’de bir Ana Muhalfet İncelemesi ve Beyin kullanımı s:81) bu rakamın 1 TEB’a yaklaştığını eger deney sonucu bu rakam üzerinde bir rakam ortaya cıkacak olursa Beyin

X-Ray Cihazında Beyin Pörtlemesi

X-Ray Cihazında Beyin Pörtlemesi

pörtlemesi en sık karşılaşacagımız vaka olacaktır. Yavaş Yavaş  güzellik amaçlı estetik ameliyatların yerini alan Beyin Aldırma operasyonları ise artık sıklıkla karşılaştığımız vaka-i adliyeden sayılacak.Tıp İnsanları insan beynine etkileri tam olarak bilinmeyen deneye bu yüzden çok karşılar. 

Francesco Totti’nin Kaleminden Büyük deneyin sır perdesi aralanmaya devam edecek Çok yakında…

 

 

 

kuMPas

 

—*** GERÇEĞE KURULMUŞ kuMPas ***—

Reklamlar

BÜYÜK DENEY” üzerine 2 yorum

  1. “Filipinlerde bir kelebek kanat çırpsa Çin’de deprem olur”
    Haberde geçen deneyin yapılmadan önce Fizik çevrelerinde Kelebek Etkisi (Butterfly Effect) olarak bilinen gerçeği göz ününde bulundurmaları gerekmektedir.Yapılacak olan deneyin öngörülebilir sonuçları yok: Küçük etkiler büyük sonuçlar doğrulabilir: Ne kadar eski olduğu bilinmeyen bir çin atasözü

  2. Deneyin büyüğü küçüğü olmaz, Deneyle şaka olmaz, Türk işçisine kulak verelim aklın ve bilmin işiğinda ilerleyelim…
    Bi de yerlere tükürmeyelim havaya doğru tükürelim nasıl olsa kendisi yere düşüyor(bu da benim deneyim).

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s