BÜYÜK DENEYDE BÜYÜK SORUN !

kuMPas EKİBİ UYARMIŞTI !

10 Eylül’de başlayan ATLAS Deneyi’ne, Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nın soğutma sisteminde meydana gelen arızadan dolayı ara verildi.


büyük deneyin başlanmadan günlerce önce bölgede incelemlerde bulunan kumpas ekibinden Totti deneyin yapılacağı tünellerin sağlam olmadığı yapı ve imar şartnamelerine uygun yapılmadığını tüneli yapan firmanın bolu dağı tünelinin de inşaatında çalıştığı maliyetleri düşürmek için türlü numaralar cevirdiğini yazmıştı. (Ayrıntılı bilgi için bkz: Büyük Deney  kuMPas)

MALİYETLERİ DÜŞÜRMEK İÇİN KAÇAK ELEKTİRİK Mİ KULLANILDI ?

Tamir Çalışmalarında Bir Görüntü

Tamir Çalışmalarında Bir Görüntü

kumpas ekibi Cern de dolşırken karşılaştığı Türk inşaat işcisi hala parasını alamamış. o işciyi bulup alanda çalışmış biri olarak kaçak elektirik iddalarını sorduk.

Türk işciye göre iddalar gerçek olabilir.Bilim insanlarına göre Büyük Hadron Çarpıştırıcısının 18 klimadan daha fazla elektirik tükettiyor, mütahit firmanın ucuz kablolar ve kaçak elektirik kullanarak dev mıknatısların arzalanmasına neden olabileceği söyleniyor . Türk işci dev Hadron Çarpıştırıcısının çok yakacağını onun yerine ülkemizde yaygın şekilde kullanılan LPG li sistemin kullanılması gerektiğini Bilim Kurulunun Tink Tang toplantılarında dile getirdiğini ancak CERN Belediye meclisice alınan bir karala CERN’nin Gaz açısından dışa bağlı olduklarını ve deneyin kaderinin Rusyanın eline bırakılacağı gerekcesi ile rededildigini üzgün gözlerle anlattı.  Bir Çin atasözününde de vurgulandığı gibi Büyük denyin Derdi büyük olur (Çin atasözü olduğu kanıtlanmak üzere araştırmalar devam ediyor)

kuMPas uyarıyor ugraşmayın evrenin oluşumunun arkasındaki sorularla, siz  şu basit sorunun cevabını verin  evrenin sırrını çözmüş olursunuz yıllardır ugraşıp milyar dolarlar harcayıp bulacağınız sonuçu biz zaten biliyoruz en iyisi bizide uğraştırmayın kısa yoldan sizde inanın… hiç çölde bir duvar kendiliğinden oluşurmu ? bizden söylemesi

 

 

kuMPas

 

                                            —***GERÇEĞE KURULMUŞ kuMPas ***—

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s