BEKLENEN SINAV AÇILDI…

NASA Masa Başı İş Uzmanlıgı

NASA Masa Başı İş Uzmanlıgı

NASA da Masa Başı İş Uzman Yrd.

Kitleleri peşinden sürükleyen, milyarlarca insanın rüyalarını süsleyen,marsta tarla acıp şeker pancarı yetiştiren,gezegen gezegen gezip su arıyan ,galaksideki en küçük kıpraşımı bile Tespit eden, aya çıkartıp Ezan dinlettiren,marsta uzaylılarla konuşturan,gece gündüz demeden uzayda yaşam arayan.

Başında 2 Türkün olduğu ve onlarcasının da çalıştığı o güzide kurum ” NASA ” da Masa Başı İş isteyenlerin günlerdir sabirsızlıkla beklediği o sınav açıldı.İşte merakla beklenen sınav ilanı.. ( editör notu: Kariyer yolu çok açık olan NASA da Masa Başı İş Uzmanları yeterlik sonrası yapılan mülakatlara göre özel yetenekleri değerlendirilek uzaya kadar cıkabiliyorlar  )

 

U.S.A.

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi  (NASA)

MASA BAŞI  İŞ UZMAN YARDIMCISI ADAYI ALINACAKTIR

 

1- NASA Başkanlığınca aşağıdaki nitelikleri taşıyanlar arasından atama yapılması planlanan  60 adet kadro için Masa Başı İş Uzman Yardımcısı adayı alınacaktır. Aday adayları, eleme, yazılı ve sözlü ve Astronomekik Bilgisi yetenek sınavlarına tabi tutulacaktır.Sınav

Sınava katılacakların:

a)  U.S.A Devlet Memurları Kanunun değişik 48. maddesinde gösterilen genel nitelikleri taşımaları,

b) Açık Öğretim  ,Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İktisadi ve İdari Bilimler,Fen Bilimleri, Astroloji, Hemşirelik, Su Ürünleri,Ziraat, Eğitim, BESYÖ Fakülteleri veya öğretim itibariyle bunlara denkliği USA Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onanmış U.S.A içi ve U.S.A dışındaki fakülte ve yüksek okullardan  birini  bitirmiş olmaları,

c) Giriş sınavının başlayacağı 19 Ekim 2008 tarihinde 31 yaşından gün almamış olmaları, ( 19 Ekim 1978 ve daha sonraki doğumlular)

d) ÖSYM-USA  tarafından 30 Haziran – 1 Temmuz 2007, 1-2 Temmuz 2006 ve 10-11 Temmuz 2004 tarihlerinde yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P121” bölümünden 95 ve daha üzeri puan almak kaydıyla, başvuruda bulunanlardan en yüksek puan sıralamasına göre ilk 400.000 kişi içerisinde bulunmak,

Şarttır.

2- Yukarıdaki şartları haiz isteklilerin:

a) Eleme sınavına girecek olan adaylar başvuru ücretini; Americanbank Bankası, U.S.A.Vakıflar Bankası, U.S.A Ziraat Bankasının tüm şubeleri ve U.S.A Garanti Bankası, U.S.A.Halk Bankası, U.S.A.Ziraat Bankasının internet bankacılığı aracılığıyla ÖSYM-USA adına KDV dahil  150 YUSD (Yeni Amerikan Doları)  yatıracaklar ve bu ücreti yatırdıklarını gösteren banka dekontunu,  (Başvuru sırasında sınav ilanındaki başvuru koşullarını taşımadığı halde sınav ücretini yatıran adaylar, ücret gerektirmediği halde para yatıran adaylar ile başvurusu geçerli olup sınava girmeyen adayların sınav ücreti iade edilmeyecektir)

b) NASA’dan temin edecekleri Sınav Giriş kayıt kartını, (Posta ile müracaat edenlerin kayıt kartı sınav bürosunca doldurulacaktır.)

c) Nüfus Cüzdanının aslı veya onaylı örneğini,  

d) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noterden onaylı örneğini veya

e) İkametgah bildirimini,muhtardan alımış onaylı uzaya cıkabilir belgesi (aslı gibidir olmayack)

f) Kendi el yazıları ile yazılmış öz geçmişleri ve neden uzay? konulu bir kompozisyon çalışmasını

g) 33 adet vesikalık fotoğraflarını, (son 6 ay içinde  çekilmiş, baş açık, kasklı, Özel Astronot kıyafetli,bir boy, bir Agzıya Kuş Yakalarken )

h) Savcılıktan alınacak iyi hal kağıdını, bir adet yeni ödenmiş elektirik faturasını, bakkaldan alınmış ‘tanırım bunu iyi çocuktur’ belgesini, bankalardan alınmış K.Kartı ve borcu yoktur kağıdını,

ı) Gezegenin  her tarafında ve Uzayda her mevsimde yerçekimisiz, internetsiz, popstar alturkasız, Çay+simit+sigara sız gezici olarak görev yapmalarına engel bir hastalık veya akıl sakatlıkgının olmadığına ilişkin bütün klinik  muayene sonuçlarını  ayrı ayrı gösterir şekilde tam teşekküllü resmi bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporunu,

j) Askerlik durumuna ilişkin belge ve en az binbaşı seviyesinden alınmış ‘tanırım … yı bizm cocuktur,uzaya da iş için gitmek istemiştir’ belgesini

NASA’dan veya http://www.nasa.gov.usa    web  – sitesinden  temin  edecekleri  iş  isteme  formu  ekinde  en  geç  22 Ağustos 2008 Cuma günü çalışma saati sonuna kadar NASA Başkanlığına vermeleri veya bu tarihte NASA’da bulunacak şekilde taahhütlü olarak

Public Communications Office

NASA Headquarters

Suite 5K39

Washington, DC 20546-0001 adresine göndermeleri gerekmektedir.

Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır!

Bu belgelerden sağlık kurulu raporu ile savcılıktan alınacak iyi hal kağıdı,muhtardan alınmış onaylı uzaya cıkabilir belgesi  sözlü sınavlar başlayıncaya kadar da ibraz edilebilir.

 

Sınav sonuçlarının ilanından itibaren adayların yetmişüç ay içinde talep etmeleri halinde belgeleri iade edilecektir.

3- Eleme sınavı Uzay’da  19 Ekim 2008 Pazar günü 9.30’da NASA tarafından test yöntemi ile yapılacaktır.

Sınava girecek her aday adayı için, hangi Uzay Aracı ile uzaya çıkacaklarını ve sınava hangi üs’te gireceklerini gösteren bir Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi hazırlanacak ve bu belgeler adayların adreslerine NASA tarafından postalanacaktır.

4- Eleme Sınavında aday adaylarına Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi, Alan Bilgisi Testi ve Yabancı Dil Testi ve Kozmik Uzay Yürüyüşü Testi uygulanacaktır.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi % 20, Alan Bilgisi Testi % 30 Yabancı Dil Bilgisi Testi % 20 Kozmik Uzay Yürüyüşü Testi % 30 oranında değerlendirilmeye dahil edilerek ağırlıklı puan hesaplanacaktır. Değerlendirme doğru cevap sayısı üzerinden yapılacak her 4 dogru cevabınıza 1 dogru cevap bonus verilecektir, yanlış cevaplar adayın cahilliğine verilecek dikkate alınmayacaktır.

             100 tam puan üzerinden 70 ve daha fazla puan alanlar  başarı sırasına konularak atama yapılması planlanan kadro sayısının (60) üç bin katı  (180.000) kadar aday adayı bu sınavda başarılı sayılacak ve yazılı sınava katılma hakkını kazanmış olacaktır.

5- Yazılı sınav klasik usule göre Galaktik  Hukuk, (Seçmeli) Gezegenler Tarihi veya Galaktik Ugarlıklar Tarihi, Uzay Maliyesi, İktisadi Uzay Yönetimi, Kompozisyon, Uygulamalı Galaksiler Arası Ticaret Hukuku Uzay Araştırmaları Muhasebesi, Uzay Bilimleri ve Uzay İşletmeleri Finansmanı alanlarında NASA tarafından yapılacaktır.

6- Yazılı sınav alanlarından , Uygulamalı Galaksiler Arası Ticaret Hukuku  ve Uzay Maliyesi seçmeli olup, aday adayları seçecekleri alan ile sınava girecekleri yabancı dili ( Almanca, Fransızca, İngilizce) iş isteme formunda belirteceklerdir.

7- Eleme ve yazılı sınav sonuçları aday adaylarının adresine NASA tarafından gönderilecektir.

Eleme sınavını kazananların Sınav Sonuç Belgelerinde  yazılı sınavların tarihleri, yerleri ve saatleri belirtilmiş olacaktır.

 8- Yazılı Sınavı kazananlar sözlü sınava katılma hakkını elde ederler. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi  Başkanlığınca yapılacak sözlü sınavın yeri ve zamanı ayrıca bildirilecektir.

 9- Eleme ve yazılı sınav sonuçlarına itiraz, sonuçların adaylara postalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde NASA’ya yazılı olarak yapılacaktır.

  10- Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi Başkanlığı Masa Başı İş Uzman Yrd.  giriş sınavının yazılı veya sözlüsüne bir kez girdiği halde kazanamayanlar bir daha sınava giremezler.

  11- Sınavlarla ilgili tereddüt edilen konular hakkında Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi    Başkanlığına  (http://www.nasa.gov.usa web-sitesinden) bilgi alınabilir.

 12- Aday adaylarının sınavın başlama saatinden 30 dakika önce Arizona Çölündeki Kalkış Rampasında hazır bulunmaları, sınava gelirken yanlarında fotoğraflı Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi,  nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, fotoğraflı ve onaylı özel bir kimlik  belgesi, yumuşak kurşunkalem, silgi, hava tüpü, Astronot kıyafeti, Uzay yiyeceklerinden oluşan kapsül kumanyası bulundurmaları ve yanlarında cep telefonu bulundurmamaları gerekmektedir ( Çep telefonu sinyallari Uzay Mekiğinin Fren ve diğer elektronik devrelerine zarar veriyor). 

 

 

 

—-**** GERÇEGE KURULMUŞ KUMPAS ****—–

Reklamlar

BEKLENEN SINAV AÇILDI…” üzerine 6 yorum

  1. Arkadaşlar sıralama ne zaman açıklanacak .sınava az kaldı ortada liste yok. sıralamaya gtirmnediysek boşuna çalışmayalım

  2. sen o okulları bıtırdınmı ?

  3. hangi okulları bitirmek gerekiyoki???

  4. OKUL BİRİNCİSİ

    BENİM TEK İSTEDİĞİM UZAYA ÇIKMAK YADA GÖKBİLİMCİ OLMAK ORİON TAKIMYILDIZINDA RİGEL VE BETELGÖZÜN YANINA GİTMEK ARAŞTIRMA YAPMAK İSTİYORUM I LOVE YO RİGEL IT MY FAVOURİTE .I SPEAK LİTTLE ENGLİSH

  5. Bu ne bu şakamı?

  6. Boşa vaktiniz çok hiçbir işiniz yok yorulmadan uğraştınız bu saçmalıkları mı dizdiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s